II Stepnicka Noc Teatralna

Już po raz drugi do naszej małej miejscowości zawitały teatry z zachodniopomorskiego. Tym razem wszystko odbyło się 28. Listopada 2009r. Jest to o tyle istotna data, że niestety zbiega się z sobotą "andrzejkową". Z racji tego widownia była nieco skromniejsza niż mogliśmy się spodziewać. Nie przeszkodziło to nam jednak w stworzeniu przyjemnej, teatralnej atmosfery oraz zaprezentowaniu naszej twórczości wytrwałej publiczności. 
Wszystko rozpoczęło się od wspólnych warsztatów teatralno wokalnych. Poprowadził je teatr Brama z Goleniowa, który odwiedził nas już po raz kolejny. Był to czas, w którym mogliśmy się psychicznie i fizycznie przygotować do występów, a także poznać nowych ludzi. Mam nadzieję, że takie warsztaty, prowadzone przez gości, zapiszą się w tradycję nocy teatralnych. Po tym wysiłku fizycznym i umysłowym nadszedł czas na wspólny obiadek, przygotowany przez stepnickie gospodynie. To już także stały punkt programu imprezy. 

Na koniec przyszedł czas na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony przed widownią.
I tak:

  • o godzinie 18.00, na początek gospodarze - Teatr W Krzywym Zwierciadle ze spektaklem"Puzzle",
  • 19.00, znajoma z Gryfina - Justyna Paluszyńska w monodramie "Spisek przy trzepaku"
  • 20.00, organizatorzy PRO-CONTRY Teatr Nie ma ze Szczecina zaprezentował swoje dzieło"My!-nie!-gor!-si!",
  • i na zakończenie o 21.00 Teatr Brama - "Uczucie w dźwięku". Spektakl przygotowany we współpracy z Gruzinami podczas warsztatów w Goleniowie.

Potem już tylko pożegnania i słowa "Do zobaczenia na następnej Nocy!". Dołożymy starań, aby mogły się spełnić.