I Stepnicka Noc Teatralna

13 czerwca 2009 roku (sobota) stepnicką nocą zawładnęła magia teatru. Odbyła się po raz pierwszy Stepnicka Noc Teatralna. Organizatorami tego spotkania jest Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy oraz Teatr W Krzywym Zwierciadle. Stepnicka Noc Teatralna zaczęła się o godzinie 19:00 na Sali Teatralnej w GOK - u spektaklem "PUZZLE" Teatru W Krzywym Zwierciadle, była to premiera grupy ze Stepnicy. Kolejnym punktem w programie był spektakl "Pierogi" Teatru UHURU z Gryfina, a wieczór zakończył Teatr BRAMA ze spektaklem "MY".

Dokładniej o spektaklach:

  • Spektakl "Pierogi" o możliwości wyboru, o negacji i prawie do zaprzeczenia, ale i akceptacji tego, co uważamy za słuszne i przyjmujemy jako własne. To także spektakl o wierze i możliwości odrzucenia wszelkiej wiary, negacji Boga czy religii czy jakijekolwiek publicznie głoszonej "prawdy". Aktorzy jednak podchodzą do tych spraw z dużym dystansem i humorem, poprzez ironiczną zabawę. Czasami ma się wrażenie, że jest to raczej jakaś zgrywa, młodzieńczy wygłup niż poważna próba ujęcia trudnego tematu.
  • Spektakl "MY" to wynik wspólnej pracy reżysera Daniela Jacewicza oraz młodych ludzi z Teatru Brama. Szczera opowieść powstała w wyniku wielogodzinnych prób, które w dużej części składały się z rozmów, zabaw i refleksjach nad nami samymi. Podczas pracy poruszaliśmy się w obrębie osobistych doświadczeń, emocji, czy stanów świadomości, w których aktualnie się znaleźliśmy. Spotkania uwalniały indywidualne stany uczuciowe, leki i sposoby postrzegania. Każda z osób tworzących spektakl wniosła własna historie, przez co stal się on interesującym kolażem jednostkowych opowieści składających się na obraz świata widzianego oczami młodych ludzi. Historie zbudowane zostały na kontrastach do bólu przypominających nasze codzienne życie. 
    Spektakl mówi o lekach, przemijaniu, samotności i uwikłaniu w zaprogramowane z góry życie. Mimo wszystko nie jest to historia smutna. Jest w niej wiele miejsca na marzenia w osobistej wyprawie każdego z nas.